آشنایی با نیروگاه چرخه ترکیبی :

با صنعتی شدن جهان امروز لطمات فراوانی به محیط زیست وارد شده است، که بشر با درک آسیب هایی که به زمین و طبیعت همراهش وارد ساخته است، به دنبال کاهش آن و بازگرداندن محیط زیست به حالتی استاندارد است. در همین راستا نیز کاهش آلایندگی هوا، استنشاق هوای پاک، صنایع سازگار با محیط زیست از جمله اهدافی است که بشر امروز در حال پیگیری برای رسیدن به آن است.

از اقدام های موثر در این راه، ساخت نیروگاه های سیکل ترکیبی متشکل از واحدهای گاز و بخار است. به دلیل راندمان نسبتا پایین نیروگاه های گازی در حدود 35%، در جهت تحقق هدف فوق با اضافه نمودن بخش بخار بازده نیروگاه تا حدود 50% افزایش می یابد. نیروگاه گازی، نیروگاهی است که از هوا به عنوان سیال عامل و از گاز طبیعی (و یا گازوئیل و دیگر سوخت‌های فسیلی) به عنوان سوخت احتراق استفاده می‌کند. راندمان پایین این نیروگاهها به دلیل خروج بخش عمده ای از انرژی تولید شده حاصل از احتراق به محیط می باشد. گازهای خروجی در حدود 540 درجه دما دارند.

مزایای توربین گازی:

  • واحدهاي گازي بخاطر كوچك و ساده بودن خيلي سريع نصب مي شود. • واحدهاي گازي بعد از استارت، در عرض چند دقيقه معمولاً كمتر از ده دقيقه به مرحله بازدهي مي رسند. • هزينه نصب واحدهاي گازي پايين است. • به علت سادگي ساختمان و كم بودن قسمت هاي كمكي بهره برداري از آن آسان مي باشد. • در توربين هاي گازي، امكان استفاده از سوخت هاي مختلف و تعويض نوع سوخت در حال كار واحد به هنگام بازدهي، قدرت مانور خوبي به واحد مي دهد. • ميزان آلودگي محيط زيست نسبت به ساير نيروگاه هاي حرارتي ديگر با قدرت مشابه كمتر است.

معایب توربین گازی:

  • راندمان يا بازدهي واحدهاي گازي به خاطر دفع مقدار زيادي انرژي، به صورت گرما از اگزوز پايين است. • چون در واحدهاي گازي، معمولاً از گاز طبيعي يا سوخت هاي سبك استفاده مي كنند، لذا مخارج جاري آنها به علت گراني اينگونه سوختها بالا می باشد.

نیروگاه چرخه ترکیبی نیروگاهی است که شامل تعدادی توربین گاز و توربین بخار می‌شود. در این نوع نیروگاه، با استفاده از بویلر بازیاب، از حرارت موجود در گازهای خروجی از توربین‌های گاز، برای تولید بخار آب مورد نیاز در توربین‌های بخار استفاده می‌شود. اگر توربین گاز به صورت سیکل ترکیبی نباشد، گازهای خروجی آن، که می‌توانند تا ۶۰۰ درجه سانتیگراد دما داشته باشند، مستقیماً وارد هوا شده و انرژی باقی‌مانده در آن هدر می‌رود. در حالی که در نیروگاه سیکل ترکیبی، از این انرژی استفاده شده و بویلر توربین بخار بدون نیاز به سوخت، بخار آب تولید می‌کند. بنابراین، با استفاده از این روش، راندمان سیکل افزایش می‌یابد. یروگاه های سیکل ترکیبی (Combined cycle power plant) راه حل بسیار کارآمد، انعطاف پذیر، قابل اعتماد، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست برای تولید برق است. نیروگاه سیکل ترکیبی در واقع ترکیبی از توربین بخار و توربین گازی می باشد به نحوی که ژنراتور توربین گازی برق را تولید می کند، درعین حال انرژی حرارتی تلف شده از توربین گاز ( توسط محصولات احتراق) برای تولید بخار مورد نیاز توربین بخار مورد استفاده قرار می گیرد و به این طریق برق اضافی تولید می شود. با ترکیب کردن این دو سیکل بهره بری از نیروگاه افزایش پیدا می کند. بازده الکتریکی از یک چرخه ساده کارخانه نیروگاه برق بدون استفاده از اتلاف گرما به طور معمول راندمانی بین 25 تا 40 درصد دارد، در حالی که همان نیروگاه با سیکل ترکیبی راندمان الکتریکی حدود 60 درصد را دارد. همانطور که گفته شد این نیروگاه ها از ترکیب توربین های بخار و گاز ساخته می شوند و بسته به نوع توربین ها ، دیگ های بازیافت گرما ، و دستگاه های بازیابی انواع متعددی دارند. با به کار گیری توربین های گازی در چرخه های ترکیبی می توان پایین بودن بازده آن را بر طرف کرد و در نتیجه آن را برای تامین بار پایه به کار گرفت، در عین حال از مزایای دیگر آن نیز مانند راه اندازی سریع و انعطاف پذیری آن در محدوده ی گسترده ای از بار بهره مند شد. به صورت تئوریک، انرژی قابل بازیابی از اگزوز توربین‌های گازی حدود نصف انرژی تولید شده توسط خود توربین گاز است. بنابراین، توان توربین بخار حدود نصف توربین گاز خواهد بود. در برخی از طراحی‌ها، دو توربین گاز، انرژی مورد نیاز برای یک توربین بخار را ایجاد می‌کنند و در نتیجه، توان تولیدی توربین‌های بخار در حدود توربین‌های گاز می‌شود

تفاوت هزینه در نیروگاه ها

امروزه قالب های وردپرس بسیار حرفه ای و چند منظوره شده اند. همان طور که شاهده هستید میتوان با یک قالب چندین سایت با موضوعات متفاوت و طرح های متنوع ایجاد کرد. به عنوان مثال میتوان با یک قالب انواع سایت های شرکتی، مجله ای و خبری، نمونه کار، پزشکی، گالری و … را ساخت. بنابراین لازم است تا فونت قالب نیز بر اساس محتوا تغییر کند تا بازدهی چندین برابری داشته باشد. فونت به کار رفته در یک سایت، یکی از عوامل تاثیر گذار بر جذب مخاطب است. بنابراین باید برای فونت سایت اهمیت زیادی قائل شوید.

Donec molestie elit id ametisto dictum volutpat. Etiam vel sapien a turpis accumsan scelerisque.

مفهوم راندمان نیروگاه

علاوه بر این 3 اصل، وردپرس یار همواره در تلاش است تا امکانات جدیدی را به مجموعه ی خود اضافه نماید. از جمله ی این امکانات تجهیز قالب های وردپرس به مجموعه فونت های فارسی بسیار زیبایی است که در پنل قالب اضافه شده است. در قالب هایی که توسط وردپرس یار آماده شده اند و به فروش میرسند، این امکان برای شما فراهم شده است که فونت مورد علاقه ی خود را از میان فونت های زیبای فارسی که در پنل تنظیمات قالب وجود دارند انتخاب کنید و زیبایی سایتتان را چندین برابر

تنوع نیروگاه های صبا

نیروگاه سیکل ترکیبی
وردپرس
طراحی وب
عکاسی
سئو وب

پروژه های موفق

[vc_pie value="40" label_value="75" appearance="counter"]

مشتریان راضی

[vc_pie value="11" label_value="11" appearance="counter"]

سال تجربه

[vc_pie value="25" label_value="25" color_mode="custom" color="#ffffff" appearance="counter"]

جایزه ی طراحی

توانایی و سرویس های ما

اما موضوع در قالب های وردپرس یار کمی متفاوت است. ما هزینه ی نسبتا گزافی را متحمل شدیم و یک سرور مجزا خریداری کردیم و فونت های فارسی را در این سرور قرار دادیم. سپس کانفیگ های لازم را بر روی این سرور پیاده سازی کردیم تا فونت های فارسی قالب شما از این سرور لود شود. در واقع کاری که ما کردیم مشابه کار گوگل است با این تفاوت که این سرور فقط مخصوص قالب های فارسی شده ی خودمان است و دیگران اجازه ی استفاده از آن را ندارند. این سرور در ایران واقع است و از قدرت و سرعت بالایی برخوردار میباشد.

برق مطمئن

تعریف ما از برق مطمئن یعنی اینکه به شما اطمینان می دهیم به الگویی که برای تأمین برق شما تعهد می دهیم ، پایبند باشیم.

برق پایدار

اگر همواره از قطعی برق صنعت خود دچار زیان شده  اید، با ما تماس بگیرید.

بسته های پیشنهادی

ما فقط برق صنعت شما را تأمین نمی کنیم . ما بسته های پیشنهادی مناسب صنعت شما  ارائه می دهیم.

تجمیع خدمات

اگر به دنبال تأمین برق صنعت خود هستید ، همه فعالیت های آین را به ما بسپارید و برق خود را تحویل بگیرید.

نیروگاه اختصاصی

اگر برق مورد نیاز صنعت شما قابل توجه است ، ما آماده مذاکره برای احداث نیروگاه هستیم . با ما تماس بگیرید.

فروش برق مازاد

نگران برق مازاد نیروگاه اختصاصی صنعت خود نباشید. شرکت بازاریابی و فروش صبا به سادگی برق مازاد شما را به شبکه عرضه می کند.

کاربران و مشتریان ما

امروزه قالب های وردپرس بسیار حرفه ای و چند منظوره شده اند. همان طور که شاهده هستید میتوان با یک قالب چندین سایت با موضوعات متفاوت و طرح های متنوع ایجاد کرد
 به عنوان مثال میتوان با یک قالب انواع سایت های شرکتی، مجله ای و خبری، نمونه کار، پزشکی، گالری و … را ساخت

پروژه های آینده

این یک متن آزمایشی است که توسط وردپرس یار نوشته میشود تا امکانات قالب بهتر مورد ارزیابی شما قرار گیرد. وردپرس یار همواره در تلاش است
تا گلچینی از برترین قالب ها را با بهترین کیفیت برای شما آماده کند. ما معتقدیم که همیشه کیفیت بهتر از کمیت است

نیروگاه سیکل ترکیبی قم

نیروگاه چابهار

نیروگاه علی آباد

نیروگاه خرمشهر

نیروگاه زرگان اهواز

با ما در ارتباط باشید

پیشرفت و محبوبیت چشم گیر و رو به رشد وردپرس یار بر پایه ی 3 اصل کیفیت بالا، پشتیبانی قوی و احترام به مشتری است و ما به خوبی به قدرت این 3 اصل در کنار یکدیگر واقفیم و هر روز بیش از پیش تلاش خواهیم کرد تا مهر رضایت شما بر وردپرس یار، پر رنگ تر گردد. قطعا ما هیچگاه نمیتوانیم لطف و محبتی که کاربران به ما دارند به طور کامل جبران نماییم اما همواره سعی میکنیم تا با تکیه بر 3 اصل مذکور، قطره ای از محبت شما را پاسخ دهیم.

اطلاعات تماس

آدرس ما:

102580 Santa Monica BLVD Los Angeles

شماره های تماس:

+3 045 224 33 12, +3 045 224 55 15

ایمیل:

sales@yoursite.com

ساعات کاری

Monday – Friday 10 AM – 8 PM

لینکهای اجتماعی:

برای ما پیغام بفرستید

Send messageپاک کردن

ما دراینجا هستیم