• دترسی کشورهای درحال توسعه به انواع منابع جدید انرژی، برای توسعه اقتصادی آنها اهمیت اساسی دارد و پژوهش های جدید نشان داده که بین سطح توسعه یک کشور و میزان مصرف انرژی آن، رابطه مستقیمی برقرار است. با توجه به ذخایر محدود انرژی فسیلی و افزایش سطح مصرف انرژی در جهان فعلی، دیگر نمی توان به منابع موجود انرژی متکی بود.
      درکشورما نیز، با توجه به نیاز روز افزون به منابع انرژی و کم شدن منابع انرژی فسیلی، ضرورت سالم نگه داشتن محیط زیست، کاهش آلودگی هوا، محدودیت های برق رسانی و تأمین سوخت برای نقاط و روستاهای دورافتاده و… استفاده از انرژی های نو مانند: انرژی باد، انرژی خورشید هیدروژن، انرژی های داخل زمین می تواند جایگاه ویژه ای داشته باشد.

      شرکت  تولید نیروی  جنوب غرب صبا در راستای توسعه فعالیت های خود و به منظور  حفظ و نگهداری محیط زیست به عنوان یک مسئولیت خطیر اجتماعی ، تولید برق پاک با بهره مندی از انرژی های نو را در دستور کار خود قرار دارد . در این راستا مطالعات کاملی از وضعیت انرژی های نو در ایران بعمل آورده و در آینده نزدیک پروژه احداث نیروگاه خورشیدی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

گروه صبا ؛ دوست دار محیط زیست

 

در نیروگاه های گروه صبا رعایت الزامات زیست محیطی و

توسعه فضای سبز  یک اصل اساسی است.

 

.:: هوای پاک ، آسمان آبی ، زمین سبز ::.

homede

برنامه ریزی دقیق و راهبردی : اساس فعالیت های گروه صبا

هدف از برنامه ریزی کلان :

هلدينگ برق و انرژی صبا در كسب و كار صنعت برق فعالیت می نماید كه براي به حداكثر رساندن بازدهي سبد كسب و كارهاي خود، نيازمند برنامه راهبردي جامعي در قالب برنامه ريزي استراتژيك مي باشند. لذا در راستاي چابك سازي و ايجاد درك متقابل، به هنگام تهيه و تدوين گزارش شناخت و برنامه ميان مدت پنجم در قالب الگوي مصوب، برنامه براي گروه بصورت همزمان با حضور فعال و مشاركت برنامه ریزان استراتژیک شرکت ها و نیروگاه های خود تدوین می نماید . هدف اصلی از برنامه ريزي ، افزايش تعهد در زمان اجرا و دستيابي به اهداف، و مشخص بودن مسیر راه توسعه و پیشرفته هلدینگ صبا به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و تأثیر گذار در صنعت برق کشور می باشد .

اسناد بالادستی

الگوي برنامه ميان مدت پنجم برگرفته از اسناد بالا دستي (اساسنامه، سياست هاي اقتصاد مقاومتي و اصول موضوعه 12 گانه) در پنج مرحله به شرح ذيل در قالب تجزيه و تحليل SWOT و ماتريس جذابيت – توانمندي در سطح رشته فعاليت و هلدينگ به منظور تدوين برنامه استراتژيك تنظيم شده است.

مراحل تدوین برنامه

1- تدوين گزارش شناخت براساس متغيرهاي محيط داخلي و خارجي

2- تعيين جايگاه موقعيتي بر اساس بازدهي هر يك از رشته فعاليت هاي هلدينگ

3- تدوين چشم انداز، مأموريت و اهداف كلان هلدينگ و رشته فعاليت

4- تدوين استراتژي ها و اهداف كمي هلدينگ و رشته فعاليت

5- پياده سازي استراتژي در قالب كارت امتيازي متوازن

بررسی محیط صنعت

در تدوين گزارش شناخت، ابتدا وضعيت محيط داخلي و خارجي رشته فعاليت در مقايسه با رقبا به تفصيل مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار مي گيرد و بر اساس اين تحليل ها، نقاط قوت و ضعف و موارد تهديد و فرصت آن رشته فعاليت شناسايي مي شوند. در ادامه ضمن ارائه دورنمايي از صنعت مربوطه در كشور، منطقه و جهان، ابعاد مختلف بازار از نظر ساختار، رفتار و عملكرد مورد بررسي و تحليل قرار گرفته و عوامل كليدي موفقيت در آن صنعت شناسايي و تحليل مي‌شوند.

نتیجه نهایی

پس از تدوین گزارش بررسی نقاط قوت ، ضعف ، تهدید ها و فرصتها نسبت به تدوین استراتژی ها و اسناد بالادستی اقدام و به تمامی شرکت های گروه صبا ابلاغ می گردد. پس از ابلاغ چشم انداز، مأموريت، اهداف و استراتژي ها كه بر گرفته از گزارش شناخت و اسناد بالادستي مي باشد نوبت به پياده سازي استراتژي در قالب كارت امتيازي متوازن مي رسد. سپس جداول و فرم هاي پيش بيني اهداف كمي، سرمايه گذاري و توليد، براي دوره سه ساله برنامه ميان مدت هلدينگ و رشته فعاليت ارائه مي شود كه مي بايست در چارچوب اهداف كلان و استراتژي هاي مصوب باشد. پس از اتمام كامل اين فرآيند، هلدينگ جهت پايش مداوم و به روز رساني برنامه ميان مدت خود، موظف به ارائه گزارش هاي تحليلي دوره اي(سه ماه) از پايش برنامه هاي خود به معاونت امور برنامه ريزي و توسعه اقتصادي مي باشند، همچنين بودجه سالانه هلدينگ ها بر اساس اسناد برنامه ميان مدت پنجم تهيه و تنظيم مي شود.

برنامه

 میان مدت پنجم

شرکت مادرتخصصی صنایع برق وانرژی صبا ( گروه صبا ) براساس الگوی جامع برنامه میان مدتی که سهامدار اصلی تدوین نموده ، برنامه های خود را به صورت جامع و کامل تدوین و به اجرا در می آورد. این برنامه شامل برنامه ریزی های بلند مدت ، تحلیل فضای کسب و کار و بهره مندی از پیشرفته ترین شیوه های برنامه ریزی از جمله مدل SWOT و کارت امتیازی متوازن بهره می برد. در سایه برنامه ریزی های دقیق دوره ای انجام شده ، تعداد نیروگاه های در حال بهره برداری این گروه طی یک دوره کوتاه ده ساله به6 نیروگاه با ظرفیت جمعا4139 مگاوات ( ده برابر ظرفیت آغاز فعالیت ) افزایش یافته و از یک شرکت اولیه مالک نیروگاه تبدیل به یک گروه مظعم و تمام عیار با « 13 شرکت » در حوزه توسعه ، احداث ، بهره برداری و تعمیرات نیروگاهی تبدیل شده است .

اقدامات انجام شده در عرصه تولید برق از طریق انرژی های تجدید پذیر

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

سوال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

سوالی در ذهن دارید؟

سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

ایمیل بزنید

کارشنانسان ما پاسخگوی شما در زمینه های مختلف از جمله شیوه های تولید برق و یا روش عرضه مستقیم برق به صنعت شما هستند.

به دنبال تأمین برق هستید؟

گروه صبا ؛ تأمین کننده برق مطمئن و پایدار

گروه صبا ، راهکار نهایی

برای تأمین برق صنعت خود با کارشناسان بازاریابی و فروش تماس بگیرید. info@sabapei.com

با ما در تماس باشید.

کارشناسان و متخصصان گروه صبا راهنمای شماهستند.

برای اطلاعات تماس کلیک کنید.

می توانید سوال خود را به صورت ایمیل مطرح کنید و پاسخ دریافت دارید. info@sabapei.com